Narożniki to fantastycznie stylowa alternatywa dla standardowej sofy dwu- lub trzyosobowej. Na tych sofach zazwyczaj może usiąść co najmniej cztery osoby. Możesz kupić narożniki, aby wykorzystać niewielką przestrzeń życiową, zmaksymalizować liczbę miejsc do siedzenia lub wyeliminować potrzebę zestawu sof. Możesz nawet wykorzystać kształt i rozmiar tych sof i używać ich jako statycznych foteli rozkładanych.

narożniki tapicerowane

Posiadanie małego domu lub salonu nie powinno powstrzymywać Cię od rozrywki. Próba umieszczenia trzyczęściowego apartamentu w salonie może pozostawić bardzo mało miejsca do manewrowania. Jeśli chcesz się położyć, możesz usiąść przy narożniku sof. Zaletą tego w porównaniu z rzeczywistą rozkładaną sofą jest to, że możesz użyć tego siedzenia, podczas gdy sofy rozkładane nie oferują tej samej opcji. Te sofy są nie tylko świetnymi meblami oszczędzającymi miejsce, ale także stylowymi. Możesz łatwo dodać nowoczesny akcent do swojego pokoju, umieszczając jeden lub dwa z nich w rogu. Jeśli chcesz zrobić wrażenie, możesz zamiast tego umieścić sofę na środku pokoju.

narożniki

Narożniki nie występują w jednym standardowym stylu. Możesz również kupić szezlongi i sofy modułowe. Narożniki szezlonga mają zwykle jedno przedłużone siedzisko, które służy do unoszenia nóg podczas relaksu, przedłużone siedzisko nie zawsze ma pełny bok i może nie być uważane za sofę narożną. Sofy modułowe są naprawdę ciekawe. Zamiast kupować stałą sofę, kupujesz sekcje jednej. Sekcje te są następnie łączone, aby stworzyć dla Ciebie idealny układ siedzenia. Możesz również przekształcić je w sofy w kształcie litery U, aby jak najlepiej wykorzystać wąskie pomieszczenia.

Podobnie jak standardowe sofy, również mogą być wykonane z różnych tkanin i kolorów. Możesz kupić typowe narożniki z tkaniny lub skóry lub poeksperymentować z mniej używanymi, ale interesującymi materiałami, takimi jak sztruks, zamsz czy aksamit. Dobór kolorów powinien pasować do obecnego wystroju Twojego pokoju. Jeśli lubisz relaksować się z dużą ilością poduszek, możesz zamiast tego kupić rozkładany narożnik z poduszkami. Te sofy nie mają solidnych, wyściełanych oparć, zamiast tego są wyposażone w szereg poduszek, które można ustawić zgodnie z preferencjami dotyczącymi stylu.

Te sofy nie muszą po prostu iść do salonu. Na rynku dostępnych jest wiele specjalnych narożników, które mogą lepiej pasować do innych pomieszczeń w Twoim domu. Możesz dokupić narożniki do swojego wolnego pokoju, zamienić go w wielofunkcyjną przestrzeń mieszkalną, a jeśli jesteś miłośnikiem kina, może zainteresować Cię narożnik kinowy, który zamieni Twój wolny pokój w film teatr. Te sofy są wyposażone we wbudowane odtwarzacze DVD i banki pamięci do odtwarzania ulubionych filmów. Dostępny jest narożnik na każdą kieszeń i na każdy gust.