Ekoskóra, sztuczna skóra, sztuczna skóra, wegańska skóra, syntetyczna skóra PU.

Skóra syntetyczna lub imitacja skóry to materiał pochodzenia przemysłowego. Może to być produkt syntetyczny lub tkanina pokryta tworzywem sztucznym lub tworzywem sztucznym, takim jak poliuretan (jest to oznaczenie syntetycznej skóry PU). Jest wiele wykończeń i są one nadrukowane, aby idealnie imitować - zarówno wyglądem, jak i dotykiem - cechy prawdziwej skóry. Jest wodoodporny i wymaga mniej pielęgnacji i konserwacji: jest mocny i łatwy do czyszczenia.

Ekoskóra to zielona odpowiedź na ważną potrzebę ochrony planety i jej zasobów przy użyciu (ubocznych) produktów pochodzenia zwierzęcego.

W rzeczywistości skóra ekologiczna jest prawdziwą skórą, ale proces garbowania jest „roślinny”, zgodnie z protokołami, które mają zmniejszony wpływ na środowisko w celu ochrony pracowników i konsumentów.

Jak odróżnić skórę syntetyczną od skóry ekologicznej?

Zaufaj etykietom. Nie ma szczególnego składu ekoskóry: jest to do wszystkich celów i celów 100% prawdziwa skóra lub skóry, jedyną różnicą jest to, że czynności produkcyjne związane z procesami produkcyjnymi, od przyprawiania po garbniki (roślinne substancje chemiczne, są w wielu drzewa i rośliny), do wybarwienia, do utylizacji, wykonywane są z minimalizacją wpływu na środowisko. Jest to skóra delikatna, ale o wyjątkowych właściwościach uzasadniających wysoką cenę na korzyść produktu doskonałej jakości. Procesy produkcyjne są dłuższe, ale nadają skórze niepowtarzalny wygląd: skóra z czasem nabiera „doświadczenia”, ale nie jest noszona. Może nawet stać się ciemniejszy pod wpływem słońca lub deszczu. Jego urok jest właśnie taki: nasz element lub dodatek opowiada historię.