CZYM JEST TAPICERKA?

Mówiąc najprościej, tapicerka to praca polegająca na przymocowaniu ramy mebla z wyściółką, amortyzacją i pokrowcami z tkaniny lub skóry. Materiał ma znaczący wpływ na identyfikację wizualną krzesła, a chociaż elementy wnętrza mogą być niewidoczne, mają duży wpływ na wygodę i ergonomię mebla.

DLACZEGO TAPICERKA JEST WAŻNA?

Tkanina tworzy pierwsze i trwałe wrażenie na ludziach, dlatego ważne jest, aby wyglądała idealnie. Wybierając materiały do ​​uzupełnienia naszych kawałków, dzielimy je na grupy tkanin, biorąc pod uwagę łatwość tapicerowania, rodzaj runa, klasę i ognioodporność. Wszystkie te elementy wpływają na to, jak materiał będzie wyglądał z upływem czasu - zwłaszcza gdy wmieszasz kontury i krzywizny w mieszankę lub szerokie pasma materiału.

RODZAJE PRZESZYCIA

Przy mocowaniu tkaniny do skomplikowanych kształtów i struktur stosuje się różne techniki szycia. Często obok lamówek używamy gładkich szwów (cięciwa wszyta w materiał). Pomaga to stworzyć czysty profil, który jest istotnym aspektem duńskich mebli.

FORMA I PIANKA

Sofa Form jest świadectwem znaczenia wysokiej jakości pianki. Jego ostry i liniowy projekt jest ponadczasowy i niezwykle wszechstronny. Dlatego wybraliśmy taką piankę o dużej gęstości; musieliśmy upewnić się, że Forma zachowa swój kształt przez długi czas, bez poświęcania komfortu.