Szare meble tapicerowane 

Szarość to zdecydowanie najczęściej wybierany kolor sof. Jest neutralny i może komponować się z dowolnym motywem lub wystrojem. Jest elegancki i dyskretny. Wreszcie, szara sofa czy też szafy narożnik (sofa narożna) jest przyszłościowa pod względem wszystkich mebli, które możesz dodać, bez martwienia się o to, czy nowe meble będą kolidować z odcieniem koloru Twojej sofy. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na szare sofy do salonu.

Nowoczesna szara pikowana sofa Flori

szara sofa

Przedstawiona tutaj jest ciemnoszara sofa Flori w modnym pikowaniu. Wybór szarej tkaniny obiciowej to miękka i teksturowana tkanina Na przedstawionym powyżej obrazku inspiracji widać, że jest ustawiony obok wysokich okien, skąpanych w cudownym świetle słonecznym. 

Szary narożnik Lotos narożnik funcja spania

szary narożnik

Na zdjęciu Lotos w kolorze jasnoszarym, jeden z najlepiej sprzedających się narożników . To ustawienie pokazuje, jak inteligentnie w pełni wykorzystać możliwości narożnika, które pozwalają zaoszczędzić miejsce, nawet w pomieszczeniu o dziwnym układzie. Gdy salon dzieli się na dwa wejścia lub wyjścia, trudno byłoby ustawić sofę, a nawet towarzyszący mu fotel, bez zajmowania przestrzeni.

Wybór szarego obicia to bardzo naturalna tkanina lniana. Ponieważ szarość jest po ciemniejszej stronie, projektant zrównoważył ją jasnym i wesołym dywanikiem, który ma wzory turkusowego błękitu zrównoważone z bielą i ciemniejszym odcieniem niebieskiego.